سجادی: رئیس‌جمهور برای واگذاری استقلال و پرسپولیس دستور اکید داد/ حضورم در انتخابات کمیته شایعه است


وزیر ورزش و جوانان گفت: شایعه می‌کنند که سجادی به کمیته ملی المپیک می‌رود، ما نگاه‌مان به یکسری کارهای بزرگ‌تر است و امیدواریم که انتخابات کمیته سر موعد مقرر برگزار شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از رقابت‌های اسکی انتخابی تیم ملی در پیست توچال اظهار داشت: من امروز میهمان فدراسیون اسکی هستم. این فدراسیون در حال برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی برای اعزام به بازی‌های المپیک زمستانی است. المپیک پیش‌رو در چین فکر می‌کنم با کیفیت خوبی در حال برنامه‌ریزی و اجرا خواهد بود و تیم ایران هم مثل گذشته مراحل آماده‌سازی خود را پشت سر گذاشته است. از فدراسیون و مشاور ورزش‌های زمستانی وزارت ورزش آقای ساوه شمشکی که در کنار فدراسیون بوده، تشکر می‌کنم. از کیفیت برگزاری مسابقات صحبت شد و خودمان هم شاهد آن بودیم؛ به همین دلیل از مسئولان و برگزارکنندگان این رویداد تشکر می‌کنم.

وی تاکید کرد: خبرهای خوبی را برای پیست شمشک در پیش داریم. ان‌شالله که فدراسیون در شمشک مستقر می‌شود و امسال به صورت آزمایشی قرار است که پیست شمشک در اختیار فدراسیون اسکی قرار بگیرد. در حال برنامه ریزی هستیم که علاوه بر اسکی، بتوانیم برای ورزش‌های زمستانی در کشور برنامه ریزی کنیم.

سجادی تصریح کرد: در بخش خصوصی هم چند قسمت دیگر در حالت‌های استاندارد و غیر استاندارد داریم که در حال همکاری و برنامه ریزی با بخش خصوصی هستیم که بتوانیم شاهد فعالیت ورزش های زمستانی در سایر نقاط کشور نیز باشیم. امیدوارم این آغاز فصل مناسبی باشد و بلا از همه ورزشکاران دور باشد و همه آنها صحیح و سالم به اینجا تشریف بیاورند و با یک روحیه مضاعف و پرانرژی به آغوش خانواده بازگردند و در نهایت به بهبود و رونق اسکی و سایر ورزش‌های زمستانی کمک کنند.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت ورزش چه کمکی می‌تواند به فدراسیون اسکی کند تا تعداد سهمیه‌های اعزام به بازی‌های المپیک زمستانی به 4 نفر برسد، گفت: تنها نقش ما، نقش حمایتی از فدراسیون است. ما وظیفه داریم که حامی باشیم، زیرساخت‌ها را تهیه کنیم، هماهنگ کننده خوبی باشیم و به همکاران روحیه بدهیم و آن چیزی که نیاز دارند، از طریق قوانین کشور در اختیارشان قرار بدهیم که این پیرامون فدراسیون‌های مختلف از جمله اسکی و اسکیت است. همچنین رشته پارااسکی از چند سال قبل فعال شده و تعداد قابل توجهی از ورزشکاران تحت نظر عیسی ساوه شمشکی سازمان دهی شده‌اند. ما اسکی‌باز نابینای مطلق داریم که یکی از ورزشکاران شجاع در دنیا نیز معرفی شد. به هر حال این وظایفی است که ما در خدمت عزیزان هستیم و بر خودمان تکلیف می‌دانیم که در کنارشان باشیم و از موفقیت آنها خرسند شویم.

وزیر ورزش تاکید کرد: با هماهنگی شرکت توسعه و اهالی خوب شمشک و همکاری فدراسیون اسکی، در نظر داریم طی روزهای آینده قرارداد فدراسیون اسکی با شرکت توسعه منعقد شود. خواهش کردم که این پیست با شرایط بسیار خوبی در اختیار فدراسیون قرار بگیرد تا پیست شمشک امسال و پس از سال‌ها تعطیلی باز شود تا بدین وسیله بتوانیم کمکی به رونق آن منطقه کنیم و مشکلاتی که در آنجا به لحاظ حقوقی وجود دارد، حل شود. از آقای شمشکی خواستم که پادرمیانی کرده و مردم را تشویق کند تا از فدراسیون اسکی استقبال شود. من هم در کنار فدراسیون هستم و همه باید دست به دست هم بدهیم تا با همکاری شرکت توسعه، پیست شمشک امسال افتتاح شود و دیگر اجازه تعطیلی به آن ندهیم.

سجادی درباره حضورش در انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: اینها همه شایعه است، ولی ما علاقه‌مند هستیم که انتخابات به بهترین شکل برگزار شود. ما چند برنامه خوب برای ورزش داریم؛ در حال تشکیل کمیته اقتصادی برای ورزش هستیم و در حال بررسی و انتخابات نفرات این کمیته بودیم که بتوانیم به نحو احسن از فرصت‌های موجود، منابع درآمدی خوبی ایجاد کنیم تا کمک‌حال منابع دولتی باشد.

وی افزود: یکی دیگر از کارهای خوبی که آغاز کرده‌ایم، واگذاری استقلال و پرسپولیس است که مراحل خوبی طی شده و دولت کمک خیلی خوبی داشته است. اجازه بدهید به عنوان یک ورزشکار قدیمی‌تر و عضو کوچکی از جامعه ورزش و همین‌طور در حال حاضر به عنوان خادم ورزش و جوانان در این وزارتخانه از رئیس جمهور محترم و مردمی تشکر کنم. انصافاً شهادت می‌دهم که از هفته اول شروع کارشان که من خواهش کردم که اقداماتی را انجام بدهیم و ادامه مسیر را تا واگذاری این دو باشگاه داشته باشیم، او از این مسئله استقبال کرد و دستور اکید داد که این مسیر ادامه پیدا کند و با این مسئله موافق است. موضوع در معاونت حقوقی ریاست جمهوری ادامه یافت و از دکتر دهقان تشکر می‌کنم؛ در آن معاونت دو، سه هفته کار و مطالعات حقوقی انجام شد. در این باره مجدداً گزارشی به رئیس جمهور داده شد و ایشان به خاندوزی در وزارت اقتصاد و از آنجا به سازمان خصوصی‌سازی دستور داد که موضوع انجام شود و الان هم همکاران در سازمان خصوصی سازی در حال برنامه ریزی هستند.

سجادی تصریح کرد: در همین هفته یکبار دیگر با AFC مکاتبه شد و آنها به احترام وزارت ورزش پاسخ دادند و من هم روز گذشته به احترام این عزیزان، نامه دیگری را ارسال کردم و برای ادامه مذاکرات اعلام آمادگی کردیم که همکارانم در دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و سایر باشگاه‌ها که علاقه‌مند باشند راه خصوصی سازی و حرفه‌ای شدن را انجام بدهند، من گفتم که در کنار آنها آماده‌ام تا به اتفاق مدیران عامل باشگاه‌ها آماده حضور و دفاع از مستندات ارائه شده هستیم. خوشبختانه این رابطه خوب و مثبت بین ما و کنفدراسیون آسیا شروع شده و به صورت مکتوب هم قول دادیم که در فوریه مقدمات واگذاری دو باشگاه برای خصوصی سازی را آغاز خواهیم کرد که این نویدبخش اطلاعات خوب و آینده خوب برای حضور این دو باشگاه در بازار بورس و سرمایه است.

وزیر ورزش گفت: من مطمئن هستم و کارشناسان هم به من گفته‌اند که یکی از موفقیت‌ترین اتفاقات بازار بورس، سهام این دو باشگاه خواهد بود که من پیشاپیش این نوید را می‌دهم که همگی برای استقبال از حضور این دو باشگاه در بازار سرمایه آماده باشیم.

سجادی افزود: در واقع اتفاقات خوبی در پیش است. ما برنامه ریزی خوبی کرده‌ایم که پروژه‌های ورزشی نیمه تمام را با استفاده از یکسری منابع بتوانیم تمام کنیم. در هر صورت کارهای کلان و بزرگی در پیش‌روی ورزش ایران است. من به شخصه وظیفه می‌دانم که به اتفاق همکاران و معاونین و مدیران و فدراسیون‌ها، کارهای بزرگی را دنبال کنیم. اینکه برخی اوقات در کوران این کارهای بزرگ و در افق دید روی به جلویی که داریم، شایعه می‌کنند که سجادی به کمیته ملی المپیک می‌رود، ما نگاه‌مان به یکسری کارهای بزرگ دیگر است و امیدواریم که انتخابات کمیته ملی المپیک سر موعد و طبق آن چیزی که هیئت اجرایی و ریاست کمیته برنامه‌ریزی کرده‌اند، برگزار شود و بهترین فرد انتخاب شود. هر وقت که بین کمیته و وزارت ارتباط و تعامل خوب وجود داشته، ورزش کشور از آن بهره‌مند شده است. در حال حاضر هم ارتباط بسیار خوب و تعامل مثبت و سازمنده بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک وجود دارد و امیدوارم سال‌های پیش‌رو، سال‌های بسیار خوبی برای ورزش کشور باشد. امیدوارم من و همکاران این فرصت و توفیقی که برای خدمت داریم، قدردان آن باشیم و تا زمانی که در اختیار داریم، آنقدر خوب اقدام و عمل کنیم که جامعه ورزش از این عملکرد راضی باشد.


[ بازدید : 17779 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ سه شنبه 14 دی 1400 ] [ 15:35 ] [ yavar62 ]

[ ]

منبع ایرانی در وین: ضرب‌الاجلی برای حصول توافق وجود ندارد


فارس | یک منبع ایرانی حاضر در مذاکرات وین گفته، مهلتی برای تکمیل و حصول توافق وجود ندارد و مواضع طرف غربی در این زمینه نادرست است.


شبکه اسکای نیوز به نقل از یک منبع ایرانی حاضر در مذاکرات وین گزارش داد که هیچ مهلت و ضرب‌الاجلی برای حصول توافق وجود ندارد و آنچه از سوی منابع آمریکایی و اروپایی به بیرون درز کرده است نادرست است.

درحالیکه ادامه دور هشتم مذاکرات وین به منظور رفع تحریم‌ها علیه ایران از دیروز دوشنبه ۱۳ دی ماه در شهر وین از سر گرفته شده است اخیرا برخی رسانه‌های غربی با هدف تحت فشار قرار دادن ایران مدعی شده‌اند که برای دستیابی به توافق نهایی در وین ضرب الاجل تعیین شده است.

پایگاه خبری پولیتیکو به نقل از برخی «مقام‌های نزدیک به مذاکرات» مدعی شده که پنجره مذاکرات تا پایان ماه ژانویه یا اوایل ماه فوریه بسته خواهد شد. البته پولیتیکو به نقل از منابعی دیگر هم عنوان کرد که هیچ تاریخ ثابتی در خصوص زمان توافق در نظر گرفته نشده، از سوی دیگر دیپلمات‌های سه کشور اروپایی هفته پیش در بیانیه‌ای با بیان این‌که نمی‌خواهند برای مذاکرات «ضرب‌الاجل‌های ساختگی» تعیین کنند، اعلام کردند که برای حصول توافق «چند هفته زمان» وجود دارد و نه چند ماه.

در همین ارتباط «سعید خطیب‌زاده» دیروز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران در ارزیابی از آینده مذاکرات خاطرنشان کرد: الان بسیار زود است که بتوانیم قضاوت کنیم که آمریکا و سه کشور اروپایی با این دستورکار واقعی آمدند که متعهد شوند به تمامی ابعاد رفع تحریم. توافق‌هایی را در دور هفتم داشتیم و در چند روز اول دور هشتم پیشرفت‌هایی را داشتیم و این منوط به این است که ببینیم طرف مقابل با جدیت وارد می شود. ما در چهار حوزه تحریم، هسته‌ای، تضمین و راستی آزمایی پیشرفت‌هایی را داشتیم در برخی حوزه‌ها بیشتر و در برخی حوزه‌ها کمتر. امروز روزی است که طرف‌های مقابل باید تعهد خود را نشان دهند و نشان دهند در حوزه‌هایی که کمتر پیشرفت داشتیم مثل حوزه رفع تحریم‌ها یا حوزه تضمین‌ها و راستی آزمایی می‌توانیم پیشرفت‌هایی داشته باشیم.


[ بازدید : 193 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ سه شنبه 14 دی 1400 ] [ 15:34 ] [ yavar62 ]

[ ]

ساخت وبلاگ تالار قیمت ویلچر برقی نوار خطربرق نوار خطر آب و فاضلاب نایلون حبابدار عطر مردانه اورجینال لیزر فوتونا گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر خرید آنتی ویروس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]